
Woonvisie Dorpsbelangen
Wonen in het prachtige Schoonebeek. Zelf zijn wij ook jaren weggeweest uit Schoonebeek, ergens anders studeren en werken. Andere ervaringen opdoen en andere contacten leggen. Maar op een dag belde mijn vader: “als jullie terug willen naar Schoonebeek dan moet je die kans nu grijpen, er komt bouwgrond vrij in het Stroomdal”, en zo woonden wij in 2005 weer in ons eigen gebouwd huis in Schoonebeek.
Nu kijken wij als Dorpsbelangen graag vooruit. We richten ons op een woonvisie voor Schoonebeek. De woningnood is hoog en vooruitdenken is nodig. Verder denken dan bouwgrond voor de mensen die dat gegund is, maar ook kijken naar andere projecten voor de scholen die wij rijk zijn in het dorp en woningen die nodig zijn om de jonge twintigers aan ons dorp te binden. Want als je de jeugd spreekt geven ze aan dat Schoonebeek een fijn dorp is om te blijven of om naar terug te keren. Ik ben benieuwd hoe u naar de woonvisie van Dorpsbelangen kijkt. Onze maandelijkse vergaderingen zijn vrij om in te lopen. Misschien zien we u dan?
Suzanne de Jong
Bestuurslid Dorpsbelangen
De eerstvolgende vergadering van Dorpsbelangen Schoonebeek is op woensdag 21 januari, aanvang 19:00 uur in ’t Aole Gemientehoes. Onze vergaderingen zijn openbaar, dus bent u nieuwsgierig naar wat daar zoal besproken wordt: kom eens langs en praat mee!
Even voorstellen: Sanne Kok
In één van de vorige edities van de Jaknikker stelde Sanne Kok zich al voor in de rubriek ‘Nieuwe Buren’. Sinds april van dit jaar woont zij met haar vriend in Schoonebeek. Zij sloot het interview in de Jaknikker af met de mededeling dat zij zich tijdens de jaarmarkt had aangemeld als lid van Dorpsbelangen – de eerste stap was gezet. Dorpsbelangen twijfelde niet en zette direct de tweede stap, en benaderde Sanne met de vraag of zij misschien interesse had om bestuurslid te worden.
Sanne bezocht een van onze openbare vergaderingen om eens mee te luisteren en nam daarna het besluit om zich bij het bestuur aan te sluiten. Sanne: “De komende tijd kijk ik gezellig mee, denk ik mee en ontdek ik of ik iets kan bijdragen. Ik ben heel benieuwd hoe dit gaat zijn en ik zie het als een mooie manier om het dorp beter te leren kennen.”
Welkom Sanne!